Akbank ihtiyaç kredisi Başvurusu

Akbank ihtiyaç kredisi –Günümüzün ekonomik şartlarının gün geçtikçe artması, artan ihtiyaç listesi nakit para ihtiyacının ortaya çıkmasına neden olacaktır. Bu durumda nakit bulabileceğimiz tek adres artık bankalar olmuştur.

Kişi ve kurumların yaşadığı ekonomik sorunlar sonrası bankalar tüketicilere adeta kredi verme yarışına girmişlerdir. Bu bankalardan biri de Akbank’tır. Akbank, müşterilerinin daha hızlı kredi kullanımlarını sağlamak için geliştirmiş olduğu bankacılık sistemleriyle müşterilerine ihtiyaç kredisi hizmeti vermektedir. Akbank ihtiyaç kredisi başvurusu yazımızı yazarken e-kredi.net sitesinden yararlandık. en altta yazının kaynağını görebilirsiniz.

Akbank’tan tüketici kredisi kullanabilmenin en demode yolu banka şubelerinden geçmektedir. Akbank şubelerine yapılacak ihtiyaç kredi başvurularında kimlik belgesi ve gelir belgesiyle başvurmak mümkündür. Yapılacak kredi notu tahkikatı sonrası banka müşterisinin kredi talebini cevaplayacaktır. Akbank, kredi notunun derecesine göre müşterisinden kefilde talep edebilmektedir. Akbank’tan ihtiyaç kredisine başvurmanın diğer bir yolu ise bankanın internet adresidir. İhtiyaç kredisi talebinde bulunacaklar T.C kimlik numarası ve cep telefonlarını sisteme girmek zorundadırlar.

Sisteme gönderilen bilgiler bankanın kredi departmanı tarafından yapılacak kredi notu sorgulaması sonrası kredi talebinde bulunan kişinin cep telefonuna kredi onay cevabı gönderilmektedir. Eğer ki kredi onaylanırsa ve kredi talebinde bulunan kişi Akbank müşterisi ise gün içersinde kredi tutarı müşterinin hesabına transfer edilmektedir.

 

Yapılan son düzenleme ile birlikte ihtiyaç kredileri vadesi 36 aydan 48 aya çıkarılmıştır.

SMS ile Kredi Başvurusu Yapmak

Akbank’a ihtiyaç kredisinde bulunmanın bir başka yolu ise SMS yoluyla olmaktadır. Bunun için de cep telefonun mesaj bölümüne KREDİ yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra T.C kimlik numarasının yazıp 4425’e göndermeniz yeterli olacaktır. SMS yoluyla yapılan kredi başvurusu sonrası yine yapılacak kredi not sorgulaması sonrası kredi başvurusunda bulunan kişiye kredi onay cevabı gönderilmektedir. Onaylanan kredi yine Akbank müşterisi ise aynı gün içersinde bankaya gitmeden kredi tutarı müşterinin hesabına aktarılmaktadır.

İnternetten Kredi Başvurusu Yapmak

Akbank internet sitesinden buradan kredi başvurusunu yapabilirsiniz. İnternetten kredi başvurusu 15.000 limitli ise onaylaması halinde direkt hesabınıza aktarılır. Daha fazla limitli kredi ise kredi çekme işlemlerini şubeden yapmanız gerekmektedir. Akbank’ta dâhil olmak üzere tüm bankalar, kendilerine yapılan ihtiyaç kredi başvurularında kredi notu derecesine göre kredi taleplerine cevap vermektedir. Kişi veya kurumların bankalara olan ödeme performansı kredi notunu ortaya çıkarmaktadır. Bankalardan kullanılan hizmet ve ürünlerin zamanında ve tam ödenmesi kredi notlarını olumlu şekilde etkilemektedir. Bankalar için adeta bir pusula görevi üstlenen kredi notları, kredi taleplerinde bankalarn alacağı kararları kolaylaştırmaktadır.

Gelişen bankacılık teknolojileri sayesinde ihtiyaç kredi başvuruları artık anlık olarak cevaplanmakta hatta müşteri banka şubelerine gitmelerine gerek kalmadan talep ettiği kredi tutarlarına sahip olabilmektedir. Yeter ki bankalarla daha önceden ödeme ve zaman konusunda sıkıntı yaşmasın. Gerisi çorap söküğü gibi gelmektedir.

Kredim onaylanmadı ne Yapabilirim

İhtiyaç kredisi başvurusu yaptınız ancak krediniz onaylanmadı. Bunun ana sebebi kredi notudur. Eğer kredi notunuz düşükse banka kredi başvurunuza olumsuz cevap verecektir. Kredi notunuz düşükse, kredi notu yüksek bir kefil götürmeniz halinde kredi çekebilirsiniz. veya kredi notu yükseltme adımlarını izleyerek kredi notunuzu yükseltebilir, tekrardan kredi başvurusu yapabilirsiniz. Daha fazla Detaylı bilgi için tıklayınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir