Findeks Kredi Notu Öğrenme

Findeks Kredi Notu Öğrenme – Kredi notu bankalardan kredi ve kredi kartı alabilmek için gerekli potansiyel nottur. Findeks kredi notu öğrenme yapabilmek için resmi web sayfasına girerek üye olunduktan sonra kimlik numarası ve şifresi ile giriş ekranından giriş yapılmalıdır. Üyelik işlemleri için sizi tanıtabilecek bir takım bilgiler sorulmaktadır. Son olarak ise finansal kuralları anlatan bir sözleşme sunulmaktadır. Sözleşmeyi onaylamadan önce açıp okumalı sonra onaylama işlemine geçmelisiniz. Eğer sözleşmeyi okuduysanız işaretleyerek kayıt olabiliyorsunuz.

 

Giriş yapıldıktan sonra gelen sayfa üzerinde yer alan notumu al butonuna tıklayın. Bu işlemden için sizden belirli bir tutar istenecektir. Kredi kartı ile veya hesabınızdan ödeme yaparak kredi notunu öğrenebilirsiniz. Hesabınızda para yoksa hesabım bölümüne para aktarma işlemi yapabilirsiniz. Para aktarma işlemleri hem kredi kartı ile hem de bankamatik kartları aracılığıyla yapılabilmektedir. Yatırma sırasında 3D güvenlik sitemi ile doğrulama yapılmaktadır. Yatırılan tutar ile hem kredi notu hem de risk raporu öğrenilebilmektedir. Hesabınızda tutar olmadığında bir takım uyarı mesajları alırsınız. Eğer tutar var ise rapor al diyerek işleme devam edebilirsiniz. Anasayfa ekranında aldığınız raporların bir listesi yayınlanacaktır. Risk raporlarında herhangi bir bankada borcunuz olup olmadığını borcunuzun takibe düşüp düşmediğini ve kredi kartı durumlarını görebilirsiniz. Kredi ve kredi kartı gibi işlemleri olmayan kişilerin kredi notu başlamadığından sıfır olarak gözükmektedir.

 

Findeks finansal açıdan kişilerin kredi çekebilme adına nasıl gözüktüğünün gösterildiği bir platformdur. Findeks 2014 yılından beri aktif olarak kullanılmakta olan finansal bilgiler içeren kredi çekme şartlarından biri olan kredi notunun öğrenilebileceği ortamdır. Risk taşıma kapasitesini ölçmek açısından son derece önemlidir. Aynı zamanda bankalar aracılığı ile de findeks kredi notunu öğrenebilmektedir. Yani bankalarda bu platformu kullanarak müşterilerine hizmet sunmaktadırlar. Findeks herhangi bir kişiyle veya kurumla bir vade ilişkisine girileceği zaman kişinin tanıtılmasını sağlamakta ve sağlıklı bir kredi kararı verilebilmektedir. Bu durum kredi verilecek kişinin veya kurumun ödemeleri yapıp yapmayacağı noktasında potansiyelini belirlemektedir. Ödeyemeyecek durumda olanlara kredi kullandırılmamaktadır. Aynı zamanda kişiler bu notunu öğrenerek kendilerine kredi çıkıp çıkmayacağını tahmin edebilirler.

 

Findeks Kredi Notu Öğrenme” için 3 yorum

 • Mart 5, 2017 tarihinde, saat 3:34 pm
  Permalink

  Findeks gibi kuruluslardan Kredi Notunuzu ogrenmek onemli arkadaslar. Finansal yukumluluklerinizi zamaninda ve tam yapmak geleceginizdir.

  Yanıtla
 • Mart 5, 2017 tarihinde, saat 3:34 pm
  Permalink

  merhaba adıma sahte kimlik ile hat ve telefon çıkarılmıştı geri dönüş yaptınız fakat findeks raporlarından kayıt silinmemiş yardımcı olrmsnz

  Yanıtla
 • Mart 5, 2017 tarihinde, saat 3:34 pm
  Permalink

  Findeks’ime ne zaman baksam 5 damarım birden tıkanıyor anasını satıyım. kredi notum ibreyi eksiye zorluyo

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir