Kredi Kartını Nasıl Nakite Çevirebilirim

Kredi Kartını Nasıl Nakite Çevirebilirim  – Günümüzde birçok kişi kredi kartını aktif olarak kullanmaktadır. Kredi kartları taksitli alışveriş imkanı ile insanların hayatlarını kolaylaştırmaktadır. Kredi kartına sahip değilseniz bankalardan temin edebilirsiniz. Her bankanın kendine özgü kredi kartı bulunmaktadır. Bu kartlardan nakit çekim ve alışveriş yapabilme imkanına sahip olursunuz. Kredi kartlarında bankanın belirlediği bir limit bulunmaktadır. Bu limit doğrultusunda harcamalarınızı düzenli olarak yapabilirsiniz. Limitin üstünde harcama yapma imkanınız bulunmamaktadır. Kredi kartları kişiye özel olarak verilir. Ayrıca kredi kartından nakit çekme işlemi de yapılabilmektedir.

Nakit İhtiyacım Var

Nakit ihtiyacınız olduğu zamana kredi kartından para çekebilirsiniz. Limitiniz dahilinde bankaların atm’lerinden rahatlıkla nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Ayrıca diğer bir yol daha bulunmaktadır. Kredi kartı ile alışveriş yapabilir ve yaptığınız ürünü de satarak nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Bu da başka bir yöntemdir. Ancak banka atm lerinden istediğiniz kadar para çekimi yapabilirsiniz. Çektiğiniz tutarı bir ay sonra ödemeniz gerekecektir. Çektiğiniz tutar üzerine nakit çekim faizi de eklenmektedir. İhtiyacınız var ise bu faizi de göz önünde bulundurarak işlem yapmanız yararınıza olacaktır. Bunun için çekim yapmadan önce faizleri kontrol etmeli ve öyle karar vermelisiniz.

Bankalar kredi kartı sahip olduktan sonra size özel limitler belirler. Bu limitler kişinin çalışma durumuna yani maaş tutarına bağlıdır. Kanunda yazan belirli bir maaş tutarı üzerinde kredi limiti belirlenir. Bu limit dahilinde siz nakit çekim yapabilirsiniz. Banka da size nakit çekim limitinizi belirlemektedir. Bu tutarı aşamazsınız.  Size belirlenen nakit çekim tutarı ile nakit ihtiyacınızı düzenli olarak karşılayabilir ve bankaya ödemenizi de ekstre son tarihinde yapabilirsiniz. Her bankanın bu durum karşısında çalışma tarzı farklıdır. Ayrıca faiz oranları da değişkenlik göstermektedir. Bunları önceden bankanıza danışmanız ve öğrenmeniz gerekir. Bu sayede daha verimli bir şekilde hareket edebilirsiniz. Nakit para ihtiyacı olanlar kredi kartından nakit çekebildikleri gibi ürün alışverişi yaparak da nakit para elde edebilirler. Taksitle bir ürünü almak ve o ürünü başka bir yerde satışa sunarak nakit kazanmak da oldukça etkili yöntemler arasında yer alır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

 

Kredi Kartını Nasıl Nakite Çevirebilirim” için 4 yorum

 • Mart 5, 2017 tarihinde, saat 3:35 pm
  Permalink

  Bankaya gittim hatuna kartım atm de kaldı diyorum, kredi kartınız mı diyo. Yok kent kartı soktum atm ye, kan grubu kartımı soktum amk.

  Yanıtla
 • Mart 5, 2017 tarihinde, saat 3:35 pm
  Permalink

  Sahaflarda kredi kartı geçse dünya çok güzel bir yer olur çünkü nakit param yok, genel olarak da param yok

  Yanıtla
 • Mart 5, 2017 tarihinde, saat 3:36 pm
  Permalink

  26 yilimda da yine kredi kartı kullanmiyorum.Yaşasın tam bağımsız kadar gülce.

  Yanıtla
 • Mart 5, 2017 tarihinde, saat 3:36 pm
  Permalink

  Çok yakışıklısın ama niye kredi kartı borcundan konuştuk ben mi ödeyeyim?

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir